петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 12
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Атлетико им ги врати пари на навивачите за однапред купени билети за натпревари до крајот на сезоната

Атлетико им ги врати пари на навивачите за однапред купени билети за натпревари до крајот на сезоната

Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетико Мадрид им ги врати парите на фановите за сите претходно продадени билети.

– Зборуваме за билети за домашната арена, како и билети за реваншот од 1/8-финалето на Лигата на шампионите против Ливерпул (3:2), на кои некои навивачи не отидоа поради ризикот од инфекција со коронавирус, соопшти прес-службата на Атлетико.

Исто така, на навивачите им беа вратени парите за билетите купени за натпреварите на домашен терен против Ваљадолид, Алавес и Мајорка.

Вкупната сума за неискористени билети изнесува 250 илјади евра.

Коронавирус