четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 3
home Фудбал

Аталанта продолжува со ефикасни игри

Аталанта продолжува со ефикасни игри

Најпријатното изненадување во италијанскиот фудбал оваа сезона, тимот на Аталанта синоќа забележа уште еден убедлив триумф совладувајќи ја Бреша со 6:2.

За тимот од Бергамо ова беше 21 победа на 33 натпревари во Серија А.

Аталанта во моментов е втора на табелата со 70 бода, шест помалку од лидерот Јувентус и два повеќе од интер и Лацио.

Конкурентите на Аталанта за највисок пласман, своите средби од 33. коло ќе ги играат денес и утре.

ЕУРО 2020

Македонија