понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 80
home Фудбал

Аталанта постави рекорд во Серија А

Аталанта постави рекорд во Серија А

Аталанта вчера го совлада Каљари (1:0) на гостински терен во 30. коло од Италијанското фудбалско првенство. Клубот од Бергамо го постигна 41-от гостински гол во сезоната во Серија А. Ова е најдобриот резултат во историјата на лигата, по 15 одиграни мечеви на гостински терен.

Вкупно во тековното првенство, Аталанта има 83 гола. во моментот екипата го зазема 4. место на табелата.

Коронавирус