четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 31
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Ашковски: Ветуваме борба за триумф во мечот со Бугарија

Ашковски: Ветуваме борба за триумф во мечот со Бугарија

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Аншковски се приклучи на фудбалската репрезентација на Македонија во пресрет на стартот на Лигата на Нации.

Првата пречка ќе биде селекцијата на Бугарија, а нашиот репрезетативец посакува триумф за старт.

„За десет дена ќе имаме четири меча и ќе биде интересно. Бугарите се добра репрезентација, но одиме таму на победа, па ќе видиме што ќе биде. Ќе имаме проблеми, ќе ни фалат неколку играчи, но репрезентацијата е како едно семејство и знам дека кој и да игра во тимот ќе го даде својот максимум бидејќи ние сме Македонија и горди сме да играме за нашата земја. Ние ќе дадеме се од себе, можам да го ветам тоа, да стартуваме со победа против Бугарија“, изјави Ашковски.

Коронавирус