понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Фудбал

Асенсио незадоволен од својата позиција во Реал Мадрид

Асенсио незадоволен од својата позиција во Реал Мадрид

Договорот на фудбалерот Марко Асенсио со Реал Мадрид истекува за две години, па клубот прави обиди да го обнови договорот со него веќе во оваа фаза.

Сепак, 25-годишникот не доби јасно објаснување за себе за неговата улога под водство на Карло Анчелоти, па на раководството на „кралскиот клуб“ им нуди состанок на крајот на оваа недела, за што има намера да разбере подетално неговата моментална позиција во клубот, објави „Марка“.

За пет натпревари во новата сезона, Асенсио одигра само 95 минути. Фудбалерот не успеа да постигне гол или да асистира оваа сезона.

Порталот „Transfermarkt.com“ го проценува играчот на 35 милиони евра.

Локални избори 2021