среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Фудбал

„АС“: Рамос ќе објави дека кариерата ќе ја заврши во Реал

„АС“: Рамос ќе објави дека кариерата ќе ја заврши во Реал

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, ќе одржи прес-конференција на почетокот на следната недела. Според „АС“, 34-годишниот Шпанец ќе ја објави својата одлука да остане во клубот од Мадрид до крајот на кариерата.

На почетокот на оваа недела беше објавено дека Рамос може да продолжи со кариерата во ПСЖ.

Дефанзивецот игра во Реал од 2005 година. Како дел од тимот, тој стана петкратен шпански шампион и четири пати ја освојуваше Лигата на шампионите.

Во тековната сезона, Рамос одигра 10 натпревари, постигна три гола и направи една асистенција.

Коронавирус