понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 24
home Фудбал

Артур не сака да ја заврши сезоната во Барселона

Артур не сака да ја заврши сезоната во Барселона

Фудбалерот од средниот ред Артур Мело одби да ја заврши сезоната со Барселона, објави шпанските медиуми. Бразилецот сака веднаш да му се придружи на Јувентус, трансферот кој претходно беше договорен.

Артур требаше да пристигне на локацијата на каталонскиот клуб и да го помине тестот за коронавирус. Сепак, тој не го стори тоа и го извести раководството дека не планира да игра.

Барселона на 8 август ја очекува реваншот со Наполи во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Коронавирус