недела, 24. септември 2023. Вести денес: 21
home Фудбал

Артета: Задоволен сум од Луиз и сакам тој да остане со нас

Артета: Задоволен сум од Луиз и сакам тој да остане со нас

Тренерот на Арсенал, Микел Артета, зборуваше за неговата желба да го задржи во тимот дефанзивецот Давид Луиз.

Претходно беше објавено дека договорот на 33-годишниот Бразилец истекува на 30 јуни и не се водат преговори за продолжување на соработката.

– Јас сум навистина задоволен од Давид и сакам тој да остане со нас. Тој беше пример за поддршка на моите замисли кога дојдов во клубот, изјави Артета.

Оваа сезона, Луиз има одиграно 32 натпревари на сите натпреварувања, во кои постигна два гола и направи една асистенција.