недела, 31. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Арсенал во трка по Џејмс Родригез

Арсенал во трка по Џејмс Родригез

Премиерлигашот Арсенал е заинтересиран за играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Џејмс Родригез.

Според британските медиуми „топџиите“ сакаат да го добијат 28-годишниот играч во текот на летото.

Претходно уште три клуба од шампионатот на Англија, пројавија интерес за Колумбиецот. Тоа се: Манчестер сити, Евертон и Вулверхемптон.

Родригез има еден гол и две асистенции на 13 натпревари за Реал Мадрид во сезоната 2019/20.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Колумбиецот на 40 милиони евра.

Коронавирус