среда, 1. декември 2021. Вести денес: 126
home Фудбал

Арсенал со пресврт до победа против Лестер

Арсенал со пресврт до победа против Лестер

Унаи Емери го препороди Арсенал по слабиот старт на сезоната. „Топчиите“ вечерва со 3-1 го совладаа Лестер во рамки на последниот натпревар од 9.коло во Премиерлигата.

„Топчиите“ се искачија на четвртото место на табелата со 21 бод, колку што имаат и Челси на третото и Тотнем на петтото. Манчестер сити и Ливерпул се на врвот со по 23 бодови.

Коронавирус