понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 118
home Фудбал

Арсенал со понуда за Марота

Арсенал со понуда за Марота

Генералниот директор на Јувентус, Џузепе Марота добил понуда за работа од тимот на Арсенал, откако ќе го напушти тимот од Торино, тврдат од „Тутоспорт“.

Според италијанското издание англискиот клуб упатил понуда за договор вреден 3,5 милиони евра годишно, но во моментов тој не изјавил желба да работи во странство.

Впрочем, „топџиите“ не успеале да го убедат извршниот директор да го посети северен Лондон, и сега тој е подготвен да слушне други предлози.

Според други информации, Интер е фаворит за Марота.

Официјално тој ќе го напушти Јувентус на 25 октомври, а средбата на бордот на директори на „нероазурите“ ќе се одржи еден ден подоцна. (МИА)

Коронавирус