понеделник, 1. август 2022. Вести денес: 51
home Фудбал

Арсенал со фудбалер помалку до бод на „Стемфорд Бриџ“

Арсенал со фудбалер помалку до бод на „Стемфорд Бриџ“

Без победник со резултат 2:2 заврши дерби натпреварот од 24.коло во англиската Премиер лига одигран синоќа во Лондон меѓу Челзи и Арсенал.

Гостите до бод стигнаа и покрај тоа што од 26.минута беа со играч помалку поради исклучувањето на Давид Луиз.

Резултати на другите средби одиграни синоќа:
Астон Вила – Вотфорд 2:1
Бурнемут – Брајтон 3:1
Кристал палас – Саутемптон 0:2
Евертон – Њукасл 2:2
Шефилд јунајтед – Манчестер сити 0:1.

Во пресрет на другите мечеви од оваа рунда Ливерпул е прв со 64 бода, пред Манчестер сити кој има 51, Лестер е трет со 45, Челзи има 40,…

Коронавирус