среда, 2. декември 2020. Вести денес: 0
home Фудбал

Арсенал се приклучува во борбата за Мертенс

Арсенал се приклучува во борбата за Мертенс

Напаѓачот Наполи, Дрис Мертенс може да се пресели во Арсенал во текот на летото, објави „Sky Sports“.

Договорот на 32-годишниот Белгиец со наполитанците завршува за неколку месеци, така што другите клубови можат да преговараат со играчот.

Топџиите се подготвени да му понудат солиден договор.

Борусија од Дортмунд, Баерн, Манчестер јунајтед и Интер исто така се подготвени да се натпреваруваат за потписот на играчот.

Коронавирус