среда, 4. август 2021. Вести денес: 66
home Фудбал

Арсенал преку Шефилд јунајтед до полуфиналето на ФА купот

Арсенал преку Шефилд јунајтед до полуфиналето на ФА купот

Екипата на Арсенал ќе игра во полуфиналето на ФА купот. „Топчиите“ попладнево го победија Шефилд јунајтед на гостински терен со 2:1.

Стрелци за Арсенал беа Пепе од пенал во 25.минута и Дани Себалос во 90+1. минута. За Шефилд погоди Дејвид Мекголдрик во 87. Минута.

Пласман во полуфиналето вчера обезеди Манчестер јунајтед, а другите два полуфиналисти ќе бидат познати вечер. По завршување на натпреварите Лестер – Челзи и Њукасл – Манчестер сити. (МИА)

Коронавирус