понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 132
home Фудбал

Арсенал подготвен да се раздели со пет играчи претстојното лето

Арсенал подготвен да се раздели со пет играчи претстојното лето

Во текот на летниот преоден рок, Арсенал сака да ги продаде дефанзивците Хектор Белерин и Давид Луис, играчот за врска Мохамед Ел Нени и напаѓачите Александар Лаказет и Едвард Нкетија, објавија британските медиуми.

Договорот на Давид Луиз со Арсенал истекува ова лето и клубот не планира да ја продолжи соработката со 33-годишниот Бразилец.

Договорите за Ел Нени, Некетиа и Лаказет важат до летото 2022 година. Ова лето, „Топчиите“ ќе ја имаат последната шанса да заработат одредена сума пари од нивната продажба.

Коронавирус