среда, 4. август 2021. Вести денес: 89
home Фудбал

Арсенал пазарува од Реал Мадрид

Арсенал пазарува од Реал Мадрид

Дани Себалјос наскоро ќе биде представен како нов играч на Арсенал откако Реал Мадрид ја прифатил понудата од „топџиите“ за едногодишна позајмица на плејмејкерот.

Арсенал ќе го добие Себајлос на една година, ќе му ја покрие платата во целост а на „Кралевите“ ќе им исплати 3 милиони евра.

Преговорите се во завршна фаза а траеле повеќе од две недели. Себалјос не е во плановите на Зидан и поради ова понудата од Лондон доаѓа во вистинско време, пренесува Марка.

Коронавирус