четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 36
home Фудбал

Арсенал нема да му понуди нов договор на Озил

Арсенал нема да му понуди нов договор на Озил

Арсенал нема да го обнови договорот со играчот од средниот ред Месут Озил, информира „ЕСПН“.

Според изворот, „топџиите“ сметаат дека платата на 31-годишниот Германец во висиниа од 350 илјади фунти неделно е премногу висока. Се соопштува дека неколку клубови од Германија и Турција покажуваат интерес за Озил, но исто така не се подготвени да ги исполнат барањата на фудбалерот.

Во сезоната 2019/20, Озил настапи на 23 натпревари за Арсенал, има еден гол и три асистенции. Германскиот договор со „топџиите“ важи до крајот на јуни 2021 година.

ЕУРО 2020

Македонија