сабота, 19. септември 2020. Вести денес: 84
home Фудбал

Арсенал му го нанесе шестиот пораз на Jунајтед оваа сезона

Арсенал му го нанесе шестиот пораз на Jунајтед оваа сезона

Во последниот натпревар од првиот ден во новата година, Арсенал синоќа на домашен терен го совлада Манчестер јунајтед со 2:1.

За Јунајтед ова беше шести пораз по 21 одигран меч сезонава, додека Арсенал ја забележа шестата победа.

Стрелци на головите беа Николас Пепе и Сократ Папастатопулос, двата во првото полувреме.

Лондонскиот клуб се искачи од 13. на 10. место на табелата во Премиер лигата, додека Јунајтед остана на петтата позиција.

Коронавирус