четврток, 15. септември 2022. Вести денес: 75
home Фудбал

Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Рома не може да се договори со Арсенал за трансфер на играчот за врска Гранит Џака, со кого веќе е договорена 4-годишна соработка.

Римјаните понудија 14 милиони евра за 28-годишниот играч на швајцарската репрезентација, плус три милиони во бонуси, но лондонскиот клуб одби.

Според новинарот Николо Шира, Арсенал очекува да добие 23-25 ​​милиони долари од продажбата на Џака. (МИА)

Коронавирус