среда, 27. мај 2020. Вести денес: 86
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Арсенал го потпиша Пепе и го сруши клупскиот рекорд

Арсенал го потпиша Пепе и го сруши клупскиот рекорд

И официјално, Никола Пепе е нов член на Арсенал. Крилото ги засили „топџиите“ за сума од 72 милиони фунти, што е рекорд во историјата на лондонскиот тим, за најскапо платено засилување.

Тој денеска ги мина лекарските прегледи, и потпиша за Арсенал, со што Унаи Емери добива големо засилување во своите редови.

Пепе меше на „мета“ на неколку големи клубови, меѓу кои и Манчестер Јунајтед.

Коронавирус