вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Арсенал е заинтересиран за голманот на Барселона, Нето

Арсенал е заинтересиран за голманот на Барселона, Нето

Голманот на Барселона, Нето, може да оди во Арсенал, пренесува „Сандеј експрес“.

Според изворот, Лондончаните сакаат да се стекнат со 30-годишниот Бразилец како алтернатива на Бернд Лено.

За играчот интерес пројавуваа и Атлетико, Милан, Бетис и Севиља.

Оваа сезона, Нето настапи на само четири натпревари за каталонскиот клуб на кои прими седум гола.

Коронавирус