петок, 29. јули 2022. Вести денес: 138
home Фудбал

Арсенал блиску е до ангажман и на Рафиња

Арсенал блиску е до ангажман и на Рафиња

Арсенал и Манчестер сити имаат договор за трансфер на Габриел Жезус, кој ќе чини 45 милиони фунти и Бразилецот речиси сигурно ќе биде нов напаѓач на Топчиите од Лондон.

Арсенал најавува уште еден одличен трансфер, кој изгледаше невозможна мисија, но сега е реалност. Се работи за уште еден Бразилец, Рафиња од Лидс.

Иако првично беа одбиени, сега информациите се дека двата клуба се блиску до договор, а и Рафиња нема ништо против да го носи црвениот дрес на Арсенал.

Коронавирус