вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Фудбал

Арнаутовиќ се сели во Серија А

Арнаутовиќ се сели во Серија А

Медиумите во Италија известуваат дека австрискиот фудбалер Марко Арнаутовиќ се договорил со Болоња, само се чека официјализирање на соработката.

Арнаутовиќ последната сезона ја одигра во редовите на Шангај ШИПГ, а со Болоња договори плата од 2.7 милоние евра и договор на три години.

 

Коронавирус