четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Аријан Адеми постигна гол за Динамо Загрев во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Аријан Адеми постигна гол за Динамо Загрев во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Хрватскиот фудбалски шампион Динамо Загреб успеа да обезбеди настап во големото финале во Купот на Хрватска откако со 4:1 по продолженијата ја елиминираше Горица.

За „модрите“ настапија двајцата македонски репрезентативци, Стефан Ристовски како стартер до 81 минута, и Аријан Адеми од стартот на второто полувреме.

После регуларните 90 минути беше 1:1, а Динамо успеа во двете продолженија да го скрши отпорот на противникот.При резултат од 3-1 во 119 минута Адеми претрча скоро пола терен и успеа да се запише во листата на стрелците. Ривал во битката за куп трофејот на Динамо ќе му биде составот на Истра на 19 мај.

 

https://streamable.com/mmmbyf

Qatar 2022