недела, 5. декември 2021. Вести денес: 84
home Фудбал

Аријан Адеми ќе паузира два месеци

Аријан Адеми ќе паузира два месеци

Макдонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми ќе го пропушти остатокот од есенскиот дел од сезоната откако се повреди на натпреварот од квалификациите за пласман на СП наредната година во Катар  помеѓу Македонија – Германија (0:4).

По враќањето во Загреб, му бил направен детален медицински  преглед, кој покажал фудбалерот  ќе мора да паузира од фудбалските терени во наредните два месеци поради повреда на зглобот.

 

Коронавирус