четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Арда Туран ќе се врати во Галатасарај

Арда Туран ќе се врати во Галатасарај

Играчот од средниот ред, Арда Туран ќе ја продолжи кариерата во Галатасарај, пренесува спорт.ес.

Според извори, тренерот на турскиот тим Фатих Терим го убедил претседателот на клубот, Мустафа Тенгиз да потпише со 33-годишниот играч од средниот ред.

Туран моментно има договор со Барселона, но истекува на крајот на јуни 2020 година.

За време на сезоната 2019/20 играше во Истанбул ББ, запиша 12 натпревари за тимот. Во јануари 2020 година, клубот го раскина договорот со играчот.

Туран ги бранеше боите на Галатасарај од 2000 до 2011 година.

Коронавирус