среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 160
home Фудбал

Антонио Конте нов тренер на Интер

Антонио Конте нов тренер на Интер

Девет милиони евра, плус бонуси ќе биде годишната плата на Антонио Конте, тој ќе потпише 3-годишен договор со италијанскиот прволигаш Интер.

Со него се враќа и миленикот на навивачите на Интер, Леле Ориали кој што ќе ја извршува функцијата на тим менаџер.

Презентацијата се очекува да биде во петок.

Коронавирус