сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 45
home Фудбал

Антиќ со порака до фудбалерите: Момци, не читајте ништо и уживајте! (ВИДЕО)

Антиќ со порака до фудбалерите: Момци, не читајте ништо и уживајте! (ВИДЕО)

Претседателот на Кошаркарската федерација, Перо Антиќ гостувајќи на ФФМ ТВ испраќа порака до македонските фудбалери пред настапот на ЕВРО 2020 со високо подигнати глави да настапат на собирот на најдобрите на Стариот континент, без да се осврнуваат на се што се пишува пред и по натпреварите.

„Македонските фудбалери заслужуваат се најдобро. Секоја поддршка им е потребна. Можам само да им кажам – момци глава горе, не читајте ништо и само уживајте на теренот“ – вели меѓу другото Антиќ, кој се осврнува и на тој кој му е најомилен меѓу репрезентативците.

„Елмас ми е многу драг. Бев вклучен во трансферот на Елиф во Фенербахче. И многу ми е мило што успеа“.

Коронавирус