сабота, 10. јуни 2023. Вести денес: 6
home Фудбал

Англиски медиуми: Откриена причината за уривањето на хеликоптерот на сопственикот на Лестер

Англиски медиуми: Откриена причината за уривањето на хеликоптерот на сопственикот на Лестер

Англиските медиуми пишуваат дека сопственикот на Лестер  бил во хеликоптерот, кој вечерва се урна во близина на стадионот на клубот.

Според последните информации кои ги пренесуваат англиските медиуми, причината за уривањето на хеликоптерот била грешка во полетувањето и технички проблем со помошните перки.