среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Англија во шок, Дамсгард го замолкна Вембли со погодок од 25 метри!

Англија во шок, Дамсгард го замолкна Вембли со погодок од 25 метри!

31-та минута – ГОООЛ за Данска и тоа каков! Микел Дамсгард! Данска води со 0:1 против домаќинот Англија во полуфиналето на ЕУРО2020.