среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Фудбал

Англичанец набавил 24 пива, од секоја земја учесник на ЕП по едно, има и Скопско (ФОТО)

Англичанец набавил 24 пива, од секоја земја учесник на ЕП по едно, има и Скопско (ФОТО)

Англиски фудбалски фан мајсторски се подготвил за Европското првенство набавувајќи по едно пиво од секоја држава која учествува на континенталниот турнир.

„1 турнир, 24 земји, 24 пива. Ајде да го направиме тоа!“, напиша Англичанецот на својот твитер профил и објави фотографија од пивата. Во првиот коментар ги има имињата на сите пива со знаме од земјата до натписот.

Коронавирус