сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Ангеловски: Со задоволство го одработив секој момент како селектор

Ангеловски: Со задоволство го одработив секој момент како селектор
VIENNA, AUSTRIA - NOVEMBER 16: Igor Angelovski of North Macedonia during the UEFA Euro 2020 Qualifier match between Austria and North Macedonia at Ernst Happel Stadion on November 16, 2019 in Vienna, Austria. (Photo by Guenther Iby/SEPA.Media /Getty Images)

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, по враќањето во Скопје од ЕВРО 2020, уште еднаш потврди дека си заминува од националниот тим.

– Со задоволство го одработив секој момент како селектор на фудбалската репрезентација. Причините за моето заминување се добро познати на јавноста. Среќен сум што го остваривме сонот на сите генерации. На македонската фудбалска и посакувам се најдобро во иднина и да се радуваме на вакви големи настани, изјави Ангеловски.

Неговиот договор со ФФМ истекува следниот месец, а во јавност се шпекулира дека односите на Ангеловски со федерацијата се нарушени и поради тоа нема да му биде понудено продолжување на соработката.

Коронавирус