четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 2
home Фудбал

Ангеловски до играчите: Ви благодарам за секој поминат момент со вас ! (ФОТО)

Ангеловски до играчите: Ви благодарам за секој поминат момент со вас ! (ФОТО)

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски на фејсбук со порака до играчите по завршувањето на квалификациите за ЕП 2020 и освоеното историско трето место.

Ангеловски им се заблагодари на играчите за секој поминат момент со нив, додава:

„МАКЕДОНИЈА Е СЕМЕЈСТВО“

Следно за Македонија е  натпреварот со Косово во март, плеј-оф во Лигата на Нации преку која бараме шанса за пласман на ЕУРО 2020.

 

извор: drigling.mk

Коронавирус