четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 31
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Анчелоти го отпиша Иско за финалето од ЛШ

Анчелоти го отпиша Иско за финалето од ЛШ

Карло Анчелоти го отпиша Иско и нема да му даде шанса да настапи на финалето во Лигата на шампионите против Ливерпул.

Шпанскиот офанзивец на крајот од сезоната ќе си замине од „кралскиот“ клуб. Оваа одлука на првиот тренер значи дека тој нема да помогне во освојување нов трофеј во елитното клупско натпреварување.

30-годишникот ќе ја напушти престолнината по девет години. Неколку европски гиганти како Арсенал и Борусија Дортмунд покажаа интерес да го доведат Иско.

Коронавирус