среда, 8. декември 2021. Вести денес: 40
home Фудбал

Анчелоти: Би сакал повторно да работам со Кедира

Анчелоти: Би сакал повторно да работам со Кедира

Тренерот на Евертон, Карло Анчелоти изрази интерес за играчот за врска на Јувентус, Сами Кедира.

-Имам одлични спомени од соработката со Кедира. Во Реал Мадрид се покажа како вистински професионалец. Би сакал повторно да работам со него, но тој не е сам. Имаше многу одлични играчи во мојата кариера. Сепак, преселувањето тука во Евертон е друга работа за размислување, истакна Анчелоти за „Goal.com“,

Претходно, 33-годишниот Кедира проговори за својата желба да се испроба во англискиот фудбалски шампионат.

Договорот на Германецот со Јувентус важи до крајот на јуни 2021 година.

Коронавирус