среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 74
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Анчелоти беше двапати блиску до враќање во Милано

Анчелоти беше двапати блиску до враќање во Милано

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, рече дека во два наврати бил многу блиску до враќање во Милан.

Италијанскиот фудбалски стручњак беше тренер на „росо-нерите“ од 2001 до 2009 година и го водеше тимот до шампионската титула и двапати до трофејот во Лигата на шампионите.

– Двапати бев блиску да се вратам во Милан. Кога го напуштив Реал, Галијани дојде да преговара со мене, но мораше да си замине поради проблеми со грбот. Потоа, имав разговор со Марко Фасоне, откако го напуштив Баерн, изјави Анчелоти.

Педесет и деветгодишниот Анчелоти, од 23 мај 2018 година е тренер на Наполи.