вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 157
home Фудбал

Американците го освоија Голд Купот (ВИДЕО)

Американците го освоија Голд Купот (ВИДЕО)

По голема драма и по продолженија фудбалската селекција на Соединетите Американски Држави го освои Голд Купот, победувајќи го големиот ривал Мексико со 1-0, откако натпреварот во регуларниот тек заврши без голови.

Во тврд и тактички натпревар одлучи Робинсон со глава во 117. минута и кога сите очекуваа изведување на казнени удари, Американците постигнаа златен погодок.

Коронавирус