понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Фудбал

Амел Рустемовски ќе добие повик во младата репрезентација

Амел Рустемовски ќе добие повик во младата репрезентација

Амел Рустемоски доби право да настапува за фудбалската репрезентација на Македонија. Го промени спортскито пасош, ги доби потребните документи од УЕФА и ФИФА, па затоа младиот офанзивец на Швајцарски Вил и се најде на списокот на селекторот на младата фудбалска репрезентација Драган Канатларовски.

Тој се одлучи за Рустемоски затоа што младот играч има огромен потенцијал и квалитет и е големо засилување за оваа генерација.

Пред нас се квалификациските мечеви со Франција на гости односно Србија на домашен терен, а Рустемовски ќе биде на списокот на селекторот Драган Канатларовски.

Коронавирус