понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 42
home Фудбал

Алвеш ќе се врати на тренинзите во ноември

Алвеш ќе се врати на тренинзите во ноември

Фудбалерот на ПСЖ, Дани Алвеш продолжува да закрепнува од повреда на десното колено. Според „Л’Екип“, ако се оди добро, Бразилецот ќе се врати на тренинзите во ноември.

Алвеш се повреди во финалето од Купот на Франција, па го пропушти Светското првенство 2018 и почетокот на сезоната 2018/19.