среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 44
home Фудбал

Алвеш: Би бил sвезда во овој Милан

Алвеш: Би бил sвезда во овој Милан

Поранешниот бразилски репрезентативец Дани Алвеш е убеден дека не би било проблем да игра во сегашниот Милан.

Бразилецот е во својата 38-ма година од животот и е во сопственост на Сао Паоло.

– Јас би бил свезда во денешниот Милан. Возраста е само број и сè уште сакам да се борам, да играм фудбал. Порано трчав 12 километри на натпревар, но беше разумно да трчам 8. Сигурен сум во една работа: не сакам да се срамам од фактот дека сум на теренот. Кога веќе не можам да играм, ќе заминам, за да ја завршам кариерата,вели Алвеш за „Hoy No Se Sale“.