вторник, 3. август 2021. Вести денес: 64
home Фудбал

Алкантара се збогуваше од своите партнери од Баерн

Алкантара се збогуваше од своите партнери од Баерн

Фудбалерот од средниот ред на Баерн Минхен, Тијаго Алкантара им кажа збогум на соиграчите, објави „Сан“.

Според изворот, 29-годишниот Шпанец се сретнал со партнерите во тимот на Минхен за да се збогува со нив пред да замине за Англија, каде играчот планира да ја продолжи кариера.

Претходно беше објавено дека Алкантара не го обновува договорот со Баерн и има намера да се пресели во Ливерпул.

Во сезоната 2019/20, фудбалерот одигра 35 натпревари за Баерн, на негова сметка се три гола и две асистенции.

Порталот „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Шпанецот на 48 милиони евра.

Коронавирус