вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Фудбал

Алкантара надвор од теренот неколку седмици

Алкантара надвор од теренот неколку седмици

Фудбалерот на Баерн Минхен, Тиаго Алкантара нема да може да игра следните неколку недели поради повреда на десната нога.

– Тиаго се соочува пауза од неколку седмици. Шпанскиот интернационалец го повреди лигаментот во десниот скочен зглоб на натпреварот од купот против Радингхаузен. Тоа е дијагнозата од страна на клупскиот доктор Ханс-Вилхелм Милер-Волфхарт, соопштено е на клупскиот сајт на баварците.

Алкантара одигра 14 од 15-те натпревари на Баерн оваа сезона.

Коронавирус