понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 12
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Алкантара е близу до продолжување на договорот со Баерн

Алкантара е близу до продолжување на договорот со Баерн

Играчот од средниот ред Тиаго Алкантара, најверојатно, ќе склучи нов договор со Баерн.

Дваесет и осумгодишниот фудбалер е близу до продолжување на соработката со германскиот шампион, а двете страни треба да се договорат само за мали детали, објави „Кикер“ повикувајќи се на информација добиена од баварскиот клуб.

Тековниот договор на Тијаго со Баерн важи до јуни 2021 година.

Коронавирус