сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 97
home Фудбал

Алисон може да се врати на теренот на крајот на октомври

Алисон може да се врати на теренот на крајот на октомври

Голманот на Ливерпул, Алисон, може да се врати на терените кон крајот на октомври, објави „Liverpool Echo“.

Според изворот, Бразилецот веќе започнал индивидуален тренинг.

Алисон го повреди рамото на 5 октомври. Се очекуваше да пропушти околу 6 недели. (МИА)

Коронавирус