четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 14
home Фудбал

Алиоски во идеалниот тим на колото во Саудиска Арабија

Алиоски во идеалниот тим на колото во Саудиска Арабија

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиоски во новиот тим се наметнува како еден од лидерите на тимот на Ал Ахли.

На вториот одигран меч во шампионатот на Саудиска Арабија македонскиот репрезентативец се избори и за место во идеалниот тим на третото коло од шампионатот.

Алиоски беше одличен на мечот против Дамак, на кој Ал Ахли и покрај големата иницијатива не успеа да стигне до победа ремизирајќи 1-1.