среда, 7. декември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Алиоски се сели во Фенербахче?

Алиоски се сели во Фенербахче?

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓан Алиоски може да се пресели во турската Суперлига, откако Фенербахче му понуди повеќегодишен договор на фудбалерот на Лидс.

Алиоски од 1 јули ќе биде слободен играч доколку дотогаш Лидс не му понуди нов договор со кој ќе успее да го задржи на „Елан роуд“.

Наводно веќе е понудена продолжување на соработката до Џани и е оставено на самиот фудбалер да реши.

Qatar 2022