понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 120
home Фудбал

Алексис Санчез секоја трета минута губел топка на дуелот со Валенсија

Алексис Санчез секоја трета минута губел топка на дуелот со Валенсија

Требаше да биде едно од најголемите засилувања на Манчестер Јунајтед, но Алексис  Санчез испадна најголемо разочарување за тимот од „Олд Трафорд“. Чилеанецот е непрепознатлив во дресот на „црвените ѓаволи“, а во вторникот имаше уште една лоша вечер.

Санчез на средбата од Лигата на шампионите, против Валенсија на домашен терен, одигра 75 минути, а топката ја загуби 26 пати, или во просек на секои три минути.

Незадоволството кај навивачите на Јунајтед расте и тие за лошите резултати како еден од виновниците го посочуваат токму Санчез.

– Не работи ништо, а зема 505.000 фунти неделно, се дел од коментарите на социјалните мрежи за играта на Санчез.

Коронавирус