сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 34
home Фудбал

Александар Трајковски во Џенова ?

Александар Трајковски во Џенова ?

Италијанските медиуми пишуваат декаиталијанскиот фудбалски клуб Џенова е сериозно заинтересирана за Александар Трајковски, кој не добива многу шанса во тимот на Мајорка.

Трајковски има искуство во Италија, па лесно ќе се прилагоди на Серија А, а Горан Пандев сигурно ќе придонесе бргу да се вклопи во тимот на Џенова.

Мајорка се обиде да го продаде Трајковски и минатата година, но не успеа во намерата, па сега би можела слободно да го пушти за да се пресели во Џенова.

Коронавирус