среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Александар Ставрев ќе го суди натпреварот Ференцварош-ЦСКА од ЛЕ

Александар Ставрев ќе го суди натпреварот Ференцварош-ЦСКА од ЛЕ

Македонскиот судија Александар Ставрев ќе ја дели правдата на натпреварот во групната фаза од Лигата на Европа меѓу Ференцварош и ЦСКА, објавено е на веб-страницата на УЕФА.

Натпреварот во Х-групата ќе се одржи на 7 ноември во Будимпешта.

На Ставрев ќе му помагаат Маријан Кировски и Дејан Костадинов. Четврти судија ќе биде Димитар Мечкароски.

Парламентарни избори 2020