петок, 16. септември 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Александар Ставрев го судеше големото грчко дерби ПАОК- Олимпијакос

Александар Ставрев го судеше големото грчко дерби ПАОК- Олимпијакос

Македонскиот фудбалски судија Александар Ставрев го судеше големото грчко дерби помеѓу ПАОК и Олимпијакос кој се одигра на „Тумба“ стадионот во Солун.

ПАОК  славеше со 2:0 со двата гола на срспкиот фудбалер Живковиќ во второто полувреме.

И покрај многуте прекршоци на мечот ги имаше вкупно 35 фаули Ставрев покажа само два жолти картони и двата за гостите од Пиреја.

И покрај поразот Олимпијакос е прв на табелата со 76 бодови, вториот Арис има 57, а ПАОК е трет со 54 бода исто колку и АЕК на четвртото место.

Коронавирус